Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób zatrzymanych i apel policji

Data publikacji 20.05.2016

Pułtuscy policjanci zatrzymali grupę 5 osób, które weszły do mieszkania 82-letniej kobiety pod pretekstem potrzeby napicia się wody. Następnie próbowali ją skrępować i przeszukać mieszkanie. Poszkodowanych osób może być więcej - policja prosi o kontakt.

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali grupę 5 osób, które weszły do mieszkania 82-letniej kobiety. Powodem miała być potrzeba napicia się wody. Jednak szybko się okazało, że zamiary odwiedzających są zupełnie inne. Próbowali skrępować kobietę i przeszukać jej mieszkanie. Kobiecie jednak udało się uciec i wezwać pomoc.

Zatrzymani to trzy kobiety w wieku 21, 41 i 54 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 42 i 59 lat. Poruszali się czarnym samochodem marki Audi typu combi. Wchodzili do mieszkań, najczęściej osób starszych. Zazwyczaj pretekstem była sprzedaż koców lub potrzeba napicia się wody. Zatrzymani wykorzystywali dobroć i nieuwagę właścicieli, wtedy przeszukiwali mieszkanie zabierając pieniądze i cenne rzeczy.

Policja apeluje do wszystkich,  którzy widzieli w ostatnich dniach taką grupę osób, bądź padli ich ofiarą o zgłaszanie się do  Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Wszelkie informacje można również przekazać telefonicznie dzwoniąc pod numer 23 692 72 00 lub 997.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony