Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do hal magazynowych i garaży

Data publikacji 20.05.2016

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 32 lat, którzy od trzech miesięcy włamywali się do hal magazynowych, garaży i studzienek telekomunikacyjnych. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na kwotę ponad 100 tys. złotych. W sprawie postawiono łącznie 34 zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia linii telekomunikacyjnej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (17 maja br.) w godzinach wieczornych, pruszczańscy kryminalni pracujący nad sprawami kradzieży i kradzieży z włamaniem, zatrzymali 4 mieszkańców Pruszczu Gdańskiego w wieku od 24 do 32 lat, podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. Do zatrzymania doszło w ich mieszkaniach, zaskoczeni mężczyźni nie stawiali żadnego oporu.

Śledczy pracujący nad sprawami ustalili, że od marca do maja 2016 roku zatrzymani włamywali się do hal magazynowych, garaży i studzienek telekomunikacyjnych. Przestępstw dokonywano na terenie powiatu gdańskiego. Mężczyźni kradli między innymi wiązki kabli telekomunikacyjnych powodując zakłócenia w działaniu sieci, silniki elektryczne, piece centralnego ogrzewania, elektronarzędzia, sprzęt AGD. Większość łupów sprzedali w punktach skupu złomu. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 100 tys. złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym łącznie 34 zarzutów  kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia linii telekomunikacyjnej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony