Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie

Data publikacji 20.05.2016

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn dokonał otwarcia nowo wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu śląskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku budynku Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie po remoncie. Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. Dariusz Brandys po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, szczególnie podkreślił w swoim przemówieniu współpracę z miastem, która od wielu lat owocuje coraz to lepszym standardem jednostki i jakością jej funkcjonowania. Szef jednostki podziękował wszystkim za obecność, a policjantów i pracowników cywilnych docenił za zaangażowanie, które było niezbędne w czasie całego procesu modernizacji.

Do zgromadzonych na uroczystości, słowa uznania i gratulacje skierował pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn. Podziękował władzom miasta za wsparcie w powstaniu nowej siedziby dla policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Życzył także stróżom prawa i pracownikom jednostki zadowolenia z nowego, komfortowego miejsca pełnienia służby. Głos zabrał również Prezydent Miasta Chorzowa, który oprócz złożonych życzeń, przekazał kluczyki do samochodu służącego do przewozu koni. Urząd Miasta współfinansował zakup auta i przyczepy, która ułatwi pełnienie służby chorzowskim jeźdźcom.

Komenda Miejska Policji w Chorzowie dołączyła do kilkudziesięciu obiektów wyremontowanych w ramach ogólnopolskiej standaryzacji jednostek w całym kraju. Remont budynku obejmował termomodernizację, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej, wykonanie nowego przyłącza wody i kanalizacji, remont pomieszczeń biurowych, a także adaptację pomieszczeń piwnicznych. Budynek został także częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Biura pracowników chorzowskiej komendy wyposażono również w nowe funkcjonalne meble oraz w sprzęt audiowizualny. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jej otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym nowe logo i tablice informacyjne. Nowy budynek zapewni wszystkim mundurowym warunki do efektywniejszej służby i zwiększy komfort przyjęć interesantów. Koszt remontu wyniósł około 4,7 miliona złotych, w trakcie którego uzyskano dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta w Chorzowie na łączną kwotę 400 tys. złotych. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskano dotację w wysokości ok. 420 tys. złotych.

(KWP Katowice /dk)

 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #1
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #2
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #3
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #4
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #5
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #6
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #7
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #8
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #9
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #10
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #11
 • Uroczyste otwarcie komendy w Chorzowie #12
Powrót na górę strony
Polska Policja