Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzian dla policyjnych przewodników i ich czworonogów

Atestacja, czyli sprawdzenie już posiadanych umiejętności, zachowania dyscypliny, posłuszeństwa, ale i agresji - to wszystko odbywało się wczoraj na wydzielonym terenie w kompleksie rekreacyjnym Nowa Holandia w Elblągu. Mowa tu o policyjnych psach służbowych i ich przewodnikach. Dla nich był to dzień sprawdzania umiejętności.

W tym roku atestacja policyjnych psów z części garnizonu warmińsko-mazurskiego przypadła organizacyjnie w Elblągu. Przewodnicy z psami byli między innymi z komend z Braniewa, Iławy oraz Elbląga. W województwie warmińsko-mazurskim służy łącznie 40 psów służbowych, największą grupę stanowią te patrolowo-tropiące.  

- Pies służbowy używany w służbie patrolowej musi umieć obronić swojego pana przed atakiem napastnika, w przypadku psów patrolowo-tropiących ważny jest też dobry węch. Sprawdzamy też posłuszeństwo, a także agresję. – mówił wczoraj podczas atestacji asp. sztabowy Roman Gancarz z wydziału prewencji KWP w Olsztynie, koordynator ds. organizacji służby przewodników psów służbowych.

Aspirant Gancarz przyznaje, że najlepsze do służby patrolowo-interwencyjnej są owczarki niemieckie. Wszystkie psy biorące udział we wczorajszej atestacji przeszły ją pomyślnie.

(KWP w Olsztynie / ms)

  • atestacja psów
  • atestacja psów
  • atestacja psów

Film Sprawdzian dla policyjnych przewodników i ich czworonogów

Pobierz plik Sprawdzian dla policyjnych przewodników i ich czworonogów (format mp4 - rozmiar 1.43 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja