Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty i pożyczki, usłyszał 38 zarzutów

Data publikacji 21.05.2016

Do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu trafił akt oskarżenia przeciwko 42–letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o wyłudzenia kredytów i pożyczek z różnych banków na terenie kraju. Tarnobrzescy policjanci prowadząc śledztwo przesłuchali 98 świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 38 zarzutów. Oszustowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu śledztwo dotyczące wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek, w którym podejrzanym jest 42–letni mieszkaniec Tarnobrzega. 

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna prowadząc własną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży i montażu stolarki okiennej, w celu uzyskania kredytów, posługiwał się danymi osobowymi swoich klientów, fałszując ich podpisy na umowach kredytowych oraz dokumentacji bankowej. W ten sposób zaciągał na ich konto pożyczki i kredyty w różnych bankach.

Oszust, swój przestępczy proceder rozpoczął w 2013 roku. Działał na szkodę wielu osób oraz banków. Dotychczas usłyszał zarzuty wyłudzenia blisko 700 tys. złotych. W trakcie prowadzonego śledztwa, policjanci ustalili i przesłuchali 98 świadków. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny między innymi dokumentację związaną z zawieraniem umów przez podejrzanego, dokumenty z danymi pokrzywdzonych i zaświadczenia o zatrudnieniu. 

42–letni mężczyzna usłyszał 38 zarzutów w tej sprawie, złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna za podobne przestępstwa był już w przeszłości karany.

Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu skierował przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia, który rozpatrzy Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP Rzeszów / mm)

Powrót na górę strony