Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napad na bank zatrzymani

Data publikacji 23.05.2016

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad na placówkę banku przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Mężczyźni zastraszyli kasjerkę i ukradli kilkanaście tysięcy złotych. Okazało się, że jeden z zatrzymanych podejrzany jest o podobny napad w Stalowej Woli. Do napadu doszło 1 kwietnia br. w Stalowej Woli w jednej z placówek bankowych przy ulicy Okulickiego. Po godz. 16 do placówki weszło dwóch mężczyzn. Zaatakowali kasjerki, zabrali pewną kwotę pieniędzy i uciekli.

Policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej wyjaśniali sprawę napadu na placówkę banku, do którego doszło w lutym przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Rozboju dokonało dwóch mężczyzn. Po zastraszeniu kasjerki ukradli z placówki kilkanaście tysięcy złotych. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowego rzeszowskiej komendy, a prokurator wszczął w sprawie śledztwo.

Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców. To dwaj mieszkańcy Przemyśla w wieku 42 i 19 lat. W czwartek w Przemyślu kryminalni zatrzymali obydwóch podejrzewanych mężczyzn. Funkcjonariusze wyjaśniający sprawę rozboju w Rzeszowie ustalili, że najpierw do banku wszedł młodszy z podejrzanych. Mężczyzna sprawdził ilu pracowników jest w banku. Po nim do placówki wszedł 42-latek. Grożąc kasjerce nożem dokonał kradzieży pieniędzy. 
 

W czwartek prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przedstawił 42-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piatek zarzut usłyszał 19-latek. W sobotę na wniosek prokuratora sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

 

Kolejnego zatrzymania sprawców napadu na bank dokonali policjanci ze Stalowej Woli.

Do napadu doszło 1 kwietnia br. w Stalowej Woli w jednej z placówek bankowych przy ulicy Okulickiego. Po godz. 16 do placówki weszło dwóch mężczyzn. Zaatakowali kasjerki, zabrali pewną kwotę pieniędzy i uciekli.
 
Natychmiast po zgłoszeniu policjanci przystąpili do poszukiwania napastników. Funkcjonariusze ustalili ich rysopis. Mężczyzn szukało kilkudziesięciu policjantów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że przestępcy uciekli w kierunku torów kolejowych. Funkcjonariusze przeszukali ten teren. Sprawdzono również pobliskie bloki, poddasza i piwnice. Policjanci rozmawiali z wieloma mieszkańcami tego osiedla, aby uzyskać informacje o napastnikach. Pomimo podjętych szeroko działań wówczas nie zdołano ustalić i zatrzymać mężczyzn.
 
Śledczy nadal prowadzili czynności w tej sprawie i dążyli do ustalenia sprawców. Zaangażowani w sprawę funkcjonariusze przesłuchiwali świadków, zbierali informacje, gromadzili dowody i weryfikowali je. Policjanci w tej sprawie współpracowali z prokuraturą. Zebrany materiał dał policjantom podstawę do zatrzymania osoby podejrzewanej o to przestępstwo. Zatrzymany to 21-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego województwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut napadu na placówkę bankową. Stalowowolski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na okres trzech miesięcy.
 
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.
 

KWP Rzeszów / kp

  • policjanci prowadzą jednego z zatrzymnych
  • policjanci prowadzą jednego z zatrzymnych
  • podejrzany o napad na bank w Stalowej Woli zatrzymany
Powrót na górę strony