Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziona w Danii naczepa odzyskana przez dzielnicowych

Data publikacji 24.05.2016

Szczecińscy policjanci ujawnili skradzioną za granicą naczepę ciężarową oraz odzyskali wart blisko 350 tys. zł. towar. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Szczecina. Usłyszeli zarzuty kradzieży mienia znacznej wartości za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście w czasie obchodu rejonu zauważyli naczepę bez ciągnika siodłowego z zagraniczną rejestracją. Po bliższych oględzinach okazało się, że naczepa jest bez załadunku, a sprawdzenie w międzynarodowym systemie policyjnym wykazało, że kilka dni wcześniej została skradziona wraz z 30 tonami metalu z terenu Danii.

Policjanci zorganizowali zasadzkę, w czasie której zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Szczecina. Równocześnie rozpoczęto poszukiwanie miejsca gdzie mógł zostać ukryty skradziony towar.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzialni są za kradzież naczepy. Wykorzystali do tego ciągnik siodłowy, którym przetransportowali ją z ładunkiem z zagranicy do Polski.

30 ton metalu zostało odnaleziono na jednym ze Szczecińskich skupów złomu. W sumie wartość skradzionego mienia wyniosła blisko 350 tys. zł.

Podejrzani 46 i 31 -latkowie wcześniej nie byli karani. Usłyszeli zarzuty kradzieży mienia znacznej wartości, a prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Za zarzucane im czyny grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

(KWP Szczecin / mm)

Powrót na górę strony