Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony laptop trafił już do niepełnosprawnego studenta

Data publikacji 25.05.2016

Policjanci z Niebuszewa odzyskali skradziony niepełnosprawnemu studentowi laptop, który zawierał oprogramowanie umożliwiające komunikowanie się z otoczeniem. W tej sprawie zatrzymali 30 – latka, który usłyszał zarzuty. Mężczyzna na swoim koncie ma też inne przestępstwa. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W kwietniu na ul Podgórnej  w Szczecinie nieznany wówczas sprawca włamał się do zaparkowanego  w pobliżu Książnicy Pomorskiej samochodu marki Toyota Verso. Sprawca  zabrał ze środka laptop z zainstalowanym programem " Face Mause", który był własnością niepełnosprawnego studenta z Włoch. Pokrzywdzony mężczyzna bez tego sprzętu nie mógł komunikować się z otoczeniem.

Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie w sprawie włamania  wykonywali różne czynności procesowe i operacyjne  zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu.  Kryminalni z Niebuszewa w jednym z lombardów w centrum miasta  ujawnili i zabezpieczyli laptop należący do studenta.

Dalsza praca  funkcjonariuszy polegała na zatrzymaniu osoby, która zastawiła sprzęt a jednocześnie mogła mieć związek z jego kradzieżą.  Jak się potem okazało 30- letni szczecinianin to sprawca, który włamał się do toyoty a skradziony laptop wstawił do lombardu

Mężczyzna przyznał się do tego czynu. Podczas dalszych czynności okazało sie, że ma on na swoim koncie jeszcze pięć innych włamań.

30 – latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi w tej sprawie przez policjantów z Niebuszewa zastosował wobec podejrzanego dwa miesiące aresztu.
Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Kara może zostać jednak podwojona,gdyż sprawca działał w tzw. recydywie.

(KWP Szczecin /dk)

Powrót na górę strony