Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony motocykl odzyskany przez policjantów

Data publikacji 25.05.2016

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali 60-latka, podejrzanego o kradzież motocykla. Sprawca zabrał jednoślad pozostawiony pod szpitalem. Funkcjonariusze szybko dotarli do miejsca jego przetrzymywania i odzyskali utracone mienie. Mężczyźnie za kradzież grozi nawet kara do 5 lat wiezienia.

Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim zatrzymali sprawcę kradzieży motocykl oraz odzyskali skradzione mienie.

Do zdarzenia doszło wieczorem, gdy młody mężczyzna przyjechał do szpitala powiatowego w odwiedziny. Zaparkował motocykl blisko wejścia i poszedł na oddział szpitalny.

Gdy po chwili wyszedł ze placówki medycznej zauważył brak zaparkowanego motocykla. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim o kradzieży. Na miejsce udał się dzielnicowy oraz policjant wydziału prewencji. W wyniku ich pracy funkcjonariusze po niespełna godzinie ustalili, gdzie znajduje się skradziony motocykl. Jak się okazało podejrzanym o kradzież jednośladu jest 60-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń odnaleźli schowany motocykl.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim i grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. Motocykl zaś trafił z powrotem w ręce właściciela, który nie krył radości z takiego obrotu sprawy.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony