Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. 34-latek, uciekinier z ukraińskiego więzienia gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i posługiwał fałszywą tożsamością. Zatrzymany obywatel Ukrainy dzisiaj został doprowadzony do prokuratury celem wszczęcia procedury związanej z jego ewentualną ekstradycją.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzili poszukiwania 34-letniego obywatela Ukrainy, za którym wystawiona była czerwona nota Interpolu. Międzynarodowe poszukiwania prowadzono od 2012r. Mężczyzna uciekł kilka lat temu z więzienia na Ukrainie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za zabójstwo. 

Policjanci z wydziału kryminalnego zdobyli informację, że poszukiwany 34-latek prawdopodobnie przebywa na terenie Trójmiasta i posługuje się fałszywą tożsamością. Sprawdzając te ustalenia, wczoraj w Sopocie mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy. Okazało się, że poszukiwany mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów zdobył oryginalne dokumenty tożsamości i pobytu w Polsce. Wczoraj usłyszał zarzuty używania dokumentów poświadczających nieprawdę. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu. W dalszym ciągu nie podaje swoich danych, które zostały już potwierdzone przez badania daktyloskopijne. Dzisiaj 34- latek został doprowadzony do prokuratury celem wszczęcia procedury, związanej z jego ewentualną ekstradycją.

(KWP w Gdańsku / ms)

 

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Policjanci zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Pobierz plik Policjanci zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu (format mp4 - rozmiar 14.68 MB)

Powrót na górę strony