Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany ciągnik o wartości blisko 350 000 zł

Data publikacji 25.05.2016

Policjanci z grupy samochodowej KWP w Szczecinie na terenie Stargardu odzyskali ciągnik m-ki John Deere o wartości blisko 350 000 zł. Pojazd, który został skradziony na początku miesiąca na terenie Niemiec, wróci teraz do prawowitego właściciela.

Wczoraj (24 maja 2016) funkcjonariusze grupy dw. Walki z Przestępczością samochodową, w wyniku realizacji czynności służbowych w Stargardzie przy ulicy Pierwszej Brygady na terenie przemysłowym ujawnili ciągnik rolniczy marki John Deere na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Po ich sprawdzeniu oraz weryfikacji vinu okazało się, że pojazd został skradziony kilkanaście dni wcześniej na terenie Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd i wdrożyli już procedurę przekazania go właścicielowi. Jednocześnie na miejscu zatrzymano 49-letniego stargardzianina, który po analizie zgromadzonych w sprawie materiałów został zwolniony.

W celu ustalenia osób biorących udział w tej sprawie, a także okoliczności, w jakich ciągnik znalazł się w miejscu odnalezienia stargardzcy śledczy prowadzą postępowanie, które ma charakter rozwojowy. Odzyskane mienie wycenione zostało na blisko 350 000 zł.

(KWP Szczecin /dk)

Powrót na górę strony