Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane utracone auta

Data publikacji 27.05.2016

Kryminalni z krośnieńskiej komendy odzyskali we wtorek dwa luksusowe samochody marki BMW, których wartość szacuje się na ponad 400 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Litwy. Auta znalezione zostały w kompleksie leśnym na terenie gminy Maszewo. Także stołeczni policjanci zabezpieczyli dwa pojazdy, skradzione wcześniej w Niemczech. W tej sprawie zatrzymano dwóch podejrzanych o paserstwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy po otrzymaniu informacji z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o tym, że na terenie gminy Maszewo mogą znajdować się pojazdy skradzione z terenu Niemiec, błyskawicznie rozpoczęli weryfikować te sygnały. Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali teren leśnego kompleksu. Precyzyjne wskazania, które napłynęły ze Świecka połączone z szybką reakcją i znajomością topografii krośnieńskich kryminalnych pozwoliły na zlokalizowanie dwóch luksusowych pojazdów marki BMW. Za ich sterami siedziało dwóch mężczyzn. W pewnym momencie, jeden z nich na widok policjantów wybiegł z pojazdu i podjął próbę ucieczki. Tę szybko udaremnili policjanci zatrzymując go po krótkim pościgu. Drugi kierowca widząc, że nie masz szans na ewakuacje, zachowywał się bardzo spokojnie. Jak się okazało, byli to obywatele Litwy, którzy w chwili zatrzymania mieli na rękach założone rękawiczki. Z pomocą przy dalszych czynnościach z zatrzymanymi na miejsce przyjechali dzielnicowi, a następnie grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z  technikiem, który przeprowadził  oględziny pojazdów. Mężczyzn doprowadzono  do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W środę (25 maja 2016) zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie zostali przesłuchani na powyższą okoliczność. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się sąd. Obywatele Litwy kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie. Pojazdy wartości ponad 400 tysięcy złotych trafią wkrótce  w  ręce prawowitych właścicieli.

----

W wyniku podjętych działań operacyjnych przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, dokonującej kradzieży samochodów, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali podczas działań blokadowych dwóch mężczyzn. Akcja miała miejsce w pobliżu  Krosna Odrzańskiego.

W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie danych ustalono, że opel zafira, którym poruszał się 54-letni Mirosław S., kilka dni wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. Podczas kontroli w pojeździe znaleziono też oryginalne tablice rejestracyjne. Natomiast 33-letni Radosław O. jadący vw golfem, próbował zbiec z miejsca zdarzenia, uszkadzając przy tym radiowóz policyjny. W chwili zatrzymania mężczyzna był agresywny wobec policjantów.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do Warszawy w celu wykonania dalszych czynności procesowych z ich udziałem. Pojazdy pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, a dodatkowo Radosław O. zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dzisiaj (27.05.br.) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

(KWP Gorzów Wlkp. / KSP /dk / ms)

 • Odzyskane luksusowe auta #1
  KWP Gorzów Wlkp.
 • Odzyskane luksusowe auta #2
  KWP Gorzów Wlkp.
 • Odzyskane luksusowe auta #3
  KWP Gorzów Wlkp.
 • Odzyskane luksusowe auta #4
  KWP Gorzów Wlkp.
 • Odzyskane luksusowe auta #5
  KWP Gorzów Wlkp.
 • Odzyskane luksusowe auta #6
  KWP Gorzów Wlkp.
 • KSP
 • KSP
 • KSP
 • KSP
 • KSP
 • KSP

Film Odzyskane luksusowe auta

Pobierz plik Odzyskane luksusowe auta (format mp4 - rozmiar 7.85 MB)

Film Odzyskane utracone auta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskane utracone auta (format flv - rozmiar 2.37 MB)

Powrót na górę strony