Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochody skradzione w Niemczech

Data publikacji 28.05.2016

Podczas działań wymierzonych w przestępczość samochodową policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP wspólnie z funkcjonariuszami KRP Warszawa III zatrzymali dwóch paserów i odzyskali dwa pojazdy skradzione wcześniej w Niemczech. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

W wyniku podjętych działań operacyjnych przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową  KSP zatrzymali podczas działań blokadowych dwóch mężczyzn. Akcja miała miejsce w pobliżu  Krosna Odrzańskiego.

W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie danych ustalono, że opel zafira, którym poruszał się 54-letni Mirosław S., kilka dni wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. Podczas kontroli w pojeździe znaleziono też oryginalne tablice rejestracyjne. Natomiast 33-letni Radosław O. jadący vw golfem, próbował zbiec z miejsca zdarzenia, uszkadzając przy tym radiowóz policyjny. W chwili zatrzymania mężczyzna był agresywny wobec policjantów.
Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do Warszawy w celu wykonania dalszych czynności procesowych z ich udziałem. Pojazdy pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, a dodatkowo Radosław O. zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt.

KSP eszs / ar

  • zabezpieczony pojazd
  • odzyskany skradziony pojazd
  • zatrzymany mężczyzna
  • czynności z zatrzymanym mężczyzną
  • czynności z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony