Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod wpływem alkoholu i narkotyków – zatrzymana po policyjnym pościgu

Data publikacji 30.05.2016

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 20-letnią lubiniankę. Kobieta uciekała przed funkcjonariuszami ulicami Lubina nie zważając na żadne przepisy ruchu drogowego. Skrzyżowanie przejechała przy włączonym czerwonym świetle na sygnalizatorze, z prędkością blisko 100 km/h. Na koniec potrąciła policjanta.

Wczoraj przed godz. 8:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji w okolicach ul. Szkolnej w Lubinie zauważyli opla, którego kierowca jechał podejrzanie. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. W tym celu dali wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Siedząca za kierownicą kobieta w ogóle nie reagowała na polecenia policjantów. Rozpoczął się pościg ulicami miasta. Kierująca, uciekając przed policyjnym radiowozem, nie zważała na żadne przepisy. Między innymi przejechała przez skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle na sygnalizatorze. Policyjny wideorejestrator wskazał prędkość blisko 100 km/h. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy.

Kobieta swoją ucieczkę zakończyła na znaku drogowym, w który wjechała. Gdy policjant podbiegł do jej samochodu, aby wyjąć kluczyki ze stacyjki, gwałtownie cofnęła swoim autem, potrącając funkcjonariusza. Na szczęście niegroźnie. Ranny policjant po udzieleniu mu pomocy medycznej przez lekarzy został zwolniony do domu.

Po sprawdzeniu okazało się, że 20-letnia lubinianka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, badanie na narkotesterze wykazało, iż wcześniej zażywała kokainę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Jak ustalili policjanci, mieszkanka Lubina prawo jazdy posiadała dopiero od kilku miesięcy.

Policjanci teraz szczegółowo analizują całe zdarzenie. Od ich ustaleń zależeć będzie, jakie kobieta usłyszy zarzuty.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Pod wpływem alkoholu i narkotyków – zatrzymana po policyjnym pościgu

Pobierz plik Pod wpływem alkoholu i narkotyków – zatrzymana po policyjnym pościgu (format mp4 - rozmiar 9.4 MB)

Powrót na górę strony