Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież samochodów z Niemiec

Data publikacji 30.05.2016

26 maja policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów na terenie Niemiec. Dodatkowo jeden z nich przyznał się do innych kradzieży pojazdów, nie tylko z terenu powiatu zielonogórskiego.

Zaledwie kilka dni zajęło zielonogórskim policjantom ustalenie tożsamości i miejsca zamieszkania mężczyzn, którzy w maju tego roku dokonali kradzieży dwóch pojazdów na terenie Niemiec. Dzięki szybkiej i sprawnej pracy policjantów już w czwartek rano mężczyźni zostali zatrzymani na terenie powiatu żarskiego, podczas jazdy jednym ze skradzionych pojazdów.

Zatrzymanymi okazali się Patryk P. (lat 20), Dawid B. (lat 19) i Hubert G. (lat 28). Są to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego. Osoby te natychmiast trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Na podstawie zebranych materiałów wynika, że mężczyźni w nocy z 17/18 maja tego roku na terenie Niemiec najprawdopodobniej dokonali kradzieży pojazdu marki VW o wartości około 35 tysięcy złotych. Również nocą, 25/26 maja także z terenu Niemiec dokonali kradzieży pojazdu marki VW Caddy o wartości około 35 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W trakcie przesłuchania ustalono, iż przestępstwa dotyczą nie tylko kradzieży pojazdów z terenu Niemiec, ale również kradzieży innych samochodów z grupy Volkswagena z rejonu powiatu zielonogórskiego, międzyrzeckiego i wolsztyńskiego.

(Gorzów Wlkp. /dk)

Powrót na górę strony