Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci ustalili sprawcę znieważenia pomnika w Rajgrodzie

Data publikacji 31.05.2016

Grajewscy policjanci ujawnili sprawcę znieważenia pomnika. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Rajgrodzie. Okazało się, że wandal, który pomalował pomnik czerwoną farbą to 16-letni mieszkaniec gminy Rajgród. Materiały w tej sprawie już zostały przekazane do sądu rodzinnego.

W minioną niedzielę (29.05.2016 r.) policjanci grajewskiej komendy Policji ustalili sprawcę znieważenia pomnika upamiętniającego dawny cmentarz żydowski w Rajgrodzie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 maja. Policjanci, którzy patrolowali ten teren, ujawnili, że monument został pomalowany czerwoną farbą oraz zostały na nim naniesione sprayem obraźliwe hasła oraz krzyż celtycki.

Po wykonaniu czynności policyjnych w tej sprawie  farba z pomnika została zmyta. Wnikliwa praca grajewskich śledczych doprowadziła do ujawnienia sprawcy tego chuligańskiego wybryku. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Rajgród. Materiały w tej sprawie już trafiły do sądu rodzinnego i nieletnich, który teraz zdecyduje o dalszym losie młodego człowieka.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony