Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 134 km/h

Data publikacji 31.05.2016

Szybko jadący motocykl zwrócił uwagę sulęcińskiej drogówki. Na drodze krajowej, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h, mężczyzna jechał aż 224 km/h. Nierozsądna jazda motocyklisty została przerwana przez policjantów.

W czwartek (26 maja br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w nieoznakowanym radiowozie monitorowali drogę krajową nr 22. Około godz. 19.30 w rejonie miejscowości Wałdowice zauważyli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością

Funkcjonariusze zarejestrowali jego prędkość. Okazało się, że kierowca swoją yamahę rozpędził do 224 km/h, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h. Po chwili policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę do kontroli. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Na jego drogowe konto wpłynęło także 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy naruszając przepisy ruchu drogowego zagrażają bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu. Przy tak dużych prędkościach niewielka nawet nierówność może doprowadzić do poślizgu i wypadku. Szanse na wyjście z niego bez obrażeń są niewielkie.

KWP Gorzów Wlkp. / ig

Film Przekroczył prędkość o 134 km/h

Powrót na górę strony