Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złota policyjna kick bokserka

Blisko 2000 zawodników z 33 krajów wzięło udział w jednej z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w świecie kick-boxingu – 22 Hungarian Kickboxing World Cup 2016, które odbyły się w Budapeszcie. W ringowych pojedynkach nie zabrakło również reprezentantów naszego kraju. Walcząca o najwyższy laur sierż. szt. Marta Waliczek - policjantka z Bielska-Białej - nie miała sobie równych, zdobywając mistrzowski tytuł.

Przez cztery dni maja, stolica Węgier stała się miejscem zaciętych pojedynków zawodników z całego świata. W Budapeszcie odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w świecie kick-boxingu - 22 Hungarian Kickboxing Word Cup 2016. O wysokim poziomie walk oraz randze tego wydarzenia świadczyła ilość zgłoszonych zawodników - blisko 2000 z 33 krajów.

W ringowych pojedynkach nie zabrakło również reprezentantów Polski. O najwyższy laur w formule K-1 kobiet w kategorii wagowej do 60 kg, walczyła sierż. szt. Marta Waliczek, która na co dzień pełni służbę w bielskim referacie Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach. Żeby sięgnąć po złoty medal Pucharu Świata, nasza kick-bokserka musiała stoczyć walki z doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami. W pierwszym starciu skrzyżowała rękawice z reprezentantką Finlandii - Kaisą Leino. Już od pierwszego gongu Marta dominowała w ringu nad rywalką. Walka zakończyła się werdyktem sędziów 3:0. Półfinałowy pojedynek stoczyła z bardzo mocną reprezentantką Białorusi - Aleną Muratavą. Po niezwykle zaciętych trzech rundach, sędziowie jednogłośnie uznali Martę zwyciężczynią tego pojedynku. Finałową walkę reprezentantka Podbeskidzia stoczyła ze Słowaczką, dotychczasową Mistrzynią Świata w tej formule - Lucią Cmarovą. I w tym zaciekłym pojedynku nasza koleżanka okazała się niezwyciężona, dokładając tym samym swój złoty medal do puli Kadry Polski.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, reprezentanci Polski zajęli drużynowo wysokie III miejsce, potwierdzając bardzo dobre przygotowanie, wysoki poziom stoczonych pojedynków, a przede wszystkim ogromne serce do walki, które cechuje całą drużynę.

Swoją przygodę ze sportem Marta rozpoczęła w wieku 12 lat, trenując karate. Od ponad 10 lat z powodzeniem uprawia kickboxing w bielskim klubie „Beskid-Dragon”. Od zawsze marzyła o służbie w mundurze. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Była wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej. Aktualnie pełni służbę w bielskim referacie Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, kontynuując jednocześnie karierę sportową. Odnosi liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jest m.in. potrójną mistrzynią świata i mistrzynią Europy w kickboxingu. Złoty medal w Pucharze Świata w Budapeszcie to jej kolejny wielki sukces.

Mistrzyni serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa!

(KWP w Katowicach / ms)

  • Złota policyjna kick bokserka #1
  • Złota policyjna kick bokserka #2
  • Złota policyjna kick bokserka #3
  • Złota policyjna kick bokserka #4
  • Złota policyjna kick bokserka #5
  • Złota policyjna kick bokserka #6
Powrót na górę strony