Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 02.06.2016

Policjanci z powiatu trzebnickiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 19 – letnią kobietę, mieszkankę okolic Krakowa, podejrzaną o usiłowanie oszustwa metodą na tzw. “wnuczka”. Oszustka wpadła w ręce policjantów na gorącym uczynku, w momencie gdy oczekiwała na przekazanie pieniędzy w kwocie ponad 9 tysięcy złotych. Jak się okazało, zatrzymana próbowała oszukać jeszcze dwie inne mieszkanki Obornik Śląskich. Trafiła jednak do policyjnego aresztu i teraz grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca 2016 r. Starsza pani, mieszkanka Obornik Śląskich otrzymała telefon z informacją, że jej wnuczka spowodowała wypadek i jest zatrzymana. Osoba dzwoniąca poinformowała też, że jeśli kobieta wpłaci 9200 złotych, to istnieje możliwość jej uwolnienia. Na wszczęcie z pomocą starszej pani przyszedł prawdziwy wnuczek, który natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu Policję.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania, które skutkowały zatrzymaniem na gorącym uczynku młodej kobiety podejrzewanej o oszustwo. Kobieta wpadła, gdy oczekiwała na pieniądze w okolicy miejsca zamieszkania pokrzywdzonej. Zatrzymaną okazała się mieszkanka okolic Krakowa. W chwili zatrzymania była całkowicie zaskoczona. Nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, w jakim celu przyjechała do Obornik Śląskich. Wielokrotnie zmieniała wersję wydarzeń.

Policjanci pracujący przy tej sprawie zebrali przeciwko zatrzymanej szereg dowodów. Ustalili też, że próbowała w Obornikach Śląskich oszukać tą samą metodą jeszcze dwie inne starsze panie. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają, czy kobieta ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny, również na terenie kraju.

Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta była już wcześniej notowana za przestępstwa opodobnym charakterze. Teraz podejrzanej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

Film Zatrzymana za oszustwa "na wnuczka"

Pobierz plik Zatrzymana za oszustwa "na wnuczka" (format mp4 - rozmiar 4.56 MB)

Powrót na górę strony