Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził tirem skradzione maszyny budowlane

Data publikacji 03.06.2016

Krośnieńscy policjanci zatrzymali obcokrajowca, który na lawecie swojej ciężarówki przewoził skradzioną koparkę oraz walec drogowy. Do kradzieży doszło kilka dni wcześniej na terenie Holandii. Odzyskano pojazdy o łącznej wartości 220 tysięcy euro, które zostały zabezpieczone przez Policję.

Pod koniec maja policjanci zostali poinformowani, że kilka dni wcześniej z terenu budowy w Holandii skradziono koparkę. Zamontowane na maszynie urządzenie GPS wskazywało, iż pojazd aktualnie znajduje się w rejonie przejścia granicznego w Barwinku. W efekcie kontroli parkingów, jaką przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i policjanci z komisariatu w Dukli, ujawniono ciągnik siodłowy marki Iveco, na naczepie którego znajdowała się koparka i walec drogowy.

Kierowcy ciągnika siodłowego nie było w szoferce. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli przy jednym z przygranicznych lokali gastronomicznych mężczyznę, który na widok mundurowych chciał się oddalić. Okazało się, że to kierowca iveco. 44-letni obywatel Rumunii został zatrzymany. W jego obecności rozsznurowano plandekę naczepy ciągnika siodłowego Iveco, a w następstwie sprawdzenia numerów seryjnych obydwu maszyn ustalono, że zarówno koparka, jak też przewożony walec drogowy pochodzą z kradzieży.

Obcokrajowiec został zatrzymany, natomiast odzyskane pojazdy zabezpieczono. Łączna wartość skradzionych maszyn to 220 000 euro.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KMP Krosno przesłuchali kierowcę przewożącego skradzione maszyny. 44-letni obywatel Rumunii usłyszał zarzut paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

(KWP Rzeszów / mm)
 

Powrót na górę strony