Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci zwalczający korupcję zatrzymali nieuczciwego lekarza

Data publikacji 03.06.2016

Śląscy policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali lekarza, który w zamian za łapówkę miał przedłużyć pobyt w szpitalu. Aby pacjent mógł dłużej pozostać na oddziale, zażądał od członków rodziny 1 tys. zł. Nieuczciwy lekarz wpadł na gorącym uczynku. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę, 2 czerwca br., w jednym ze szpitali w Lublińcu śląscy policjanci zatrzymali lekarza podejrzanego o korupcję. 44-latek zażądał i przyjął 1 tys. złotych łapówki od krewnych jednego z pacjentów, w zamian za przedłużenie jego hospitalizacji. Policjanci weszli w posiadanie informacji, a następnie zatrzymali nieuczciwego lekarza na gorącym uczynku.

Śledczy z wydziału do walki z korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zabezpieczyli także dokumentację i przeszukali gabinety lekarskie użytkowane przez medyka. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego w związku z pełnieniem funkcji publicznej, polegającego na żądaniu i przyjęciu łapówki w wysokości 1 tys. złotych, uzależniając wykonanie swoich czynności zawodowych od jej wręczenia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach służbowych. Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. Lekarzowi może grozić nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Śląscy policjanci zwalczający korupcję zatrzymali nieuczciwego lekarza

Pobierz plik Śląscy policjanci zwalczający korupcję zatrzymali nieuczciwego lekarza (format mp4 - rozmiar 11.46 MB)

Powrót na górę strony