Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Praca dochodzeniowców w sprawie „Krystka”

Data publikacji 03.06.2016

Praca policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komendy wojewódzkiej w Gdańsku pomogła w skazaniu mężczyzny za zgwałcenie 17-latki z Wejherowa oraz wpłynęła na odwieszenie dotychczasowego wyroku dwóch lat pozbawienia wolności.

Od marca 2008 roku toczy się postępowanie przeciwko Krystianowi W. podejrzanemu o kilkanaście przestępstw o charakterze seksualnym. Najcięższe z nich to obcowanie płciowe i dopuszczenie się innych czynności seksualnej z osobami poniżej 15 roku życia. Przestępstwa te zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie to zostało zapoczątkowane targnięciem się 14-letniej dziewczyny na życie, rzuciła się ona pod pociąg. Okazało się, że wcześniej poznała starszego od niej mężczyznę, właśnie Krystka. Choć wcześniej toczyły się już postępowania w których przewijał się Krystian W. to dopiero dzięki pracy śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku postępowanie nabrało właściwego biegu, co doprowadziło do jego zatrzymania i osadzenia w Areszcie Śledczym.

Praca śledczych i ich ustalenia w trakcie przedmiotowego postępowania pomogły także w odwieszeniu przez Sąd Rejonowy w Wejherowie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności orzeczonego wobec Krystiana W. we wrześniu 2013 roku za przywłaszczenie kradzionego auta.

W tym samym czasie śledczy z KWP w Gdańsku w ramach prowadzonego postępowania przekazywali swoje ustalenia i zebrany materiał dowodowy do sądu w Pucku. Tam toczyło się kolejne postępowanie przeciwko Krystianowi W., w którym był on oskarżony o zgwałcenie 17-letniej dziewczyny. Wczoraj sąd w tym postępowaniu ogłosił, nieprawomocny jeszcze, wyrok skazujący oskarżonego na dwa lata pozbawienia wolności bez możliwości zawieszenia wykonania kary.

(KWP Gdańsk / mm)

Powrót na górę strony