Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy

Data publikacji 06.06.2016

Miechowscy policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradziony ciągnik rolniczy. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 36 lat, jeden z nich posiadał także broń pneumatyczną. W sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

Policjanci do realizacji swoich informacji przystąpili w dniu 2 czerwca 2016 r. Z zebranego przez nich materiału wynikało, że skradziony na terenie gminy Miechów ciągnik zetor miał znajdować się w małej miejscowości na obrzeżach województwa świętokrzyskiego. Kiedy policjanci weszli na posesję okazało się, że ciągnik został stamtąd zabrany.

Funkcjonariusze sprawdzili miejsca w które mógł trafić skradziony ciągnik i szybko go namierzyli. Jeden z mężczyzn chciał ukryć skradzionego zetora po czym próbował uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie gminy Czarnocin i odnaleźli ciągnik. 36-letni mieszkaniec tej gminy trafił do policyjnego aresztu. Do tej sprawy zatrzymano także 21-letniego mieszkańca gminy Racławice. Wartość skradzionego pojazdu to około 55 tys. złotych. Obydwaj sprawcy usłyszeli już zarzuty paserstwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

W domu 21-latka policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również broń pneumatyczną, która najprawdopodobniej została przerobiona na KBKS, a także psa rasy chart. Jeżeli potwierdzą to ekspertyzy biegłych, mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mogli mieć związek z innymi przestępstwami, w sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

(KWP Kraków /dk)

Powrót na górę strony