Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodnicki policjant w czasie wolnym od służby reanimował kobietę na festynie

Brodnicki policjant, asp.szt. Arkadiusz Koniecka, będąc w czasie wolnym od służby reanimował kobietę. Policjant w tym czasie przebywał z rodziną na festynie organizowanym z okazji Dnia Dziecka w jednej z brodnickich szkół. Profesjonalizm i szybka reakcja funkcjonariusza pozwoliły lekarzom na uratowanie życia 49-letniej brodniczance.

Do zdarzenie doszło na placu jednej z brodnickich szkół podstawowych, gdzie odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka. Asp.szt. Arkadiusz Koniecka w wolnym czasie, po południu był wraz z rodziną na festynie. Podczas imprezy do policjanta podbiegła kobieta z wołaniem o pomoc. Funkcjonariusz bez wahania ruszył w okolice sceny, gdzie leżała nieprzytomna kobieta. Natychmiast przystąpił do reanimacji prosząc jednocześnie o wezwanie znajomego lekarza, który również prywatnie przebywał na imprezie.

Po chwili do pomocy przybiegł lekarz i strażacy z maską i butlą z tlenem. Policjant tak długo wspólnie z lekarzem wykonywał masaż serca, dopóki nie przyjechała załoga pogotowia. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Prawdopodobnie szybkie podjęcie masażu serca przez policjanta uratowało życie 49-letniej brodniczance.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony