Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla kolejnej osoby podejrzanej o oszustwo „na wnuczka”

Data publikacji 06.06.2016

Tymczasowy areszt na 3 miesiące zastosował sąd wobec młodej kobiety, zatrzymanej na gorącym uczynku przez policjantów z powiatu trzebnickiego, a podejrzanej o usiłowanie oszustwa metodą na tzw. “wnuczka”. Oszustka wpadła w ręce policjantów w momencie, gdy oczekiwała na przekazanie ponad 9 tysięcy złotych. Teraz grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Trzebnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec podejrzanej o usiłowanie oszustwa metodą na tzw. “wnuczka”. Zatrzymana to 19-letnia mieszkanka Krakowa. Za przestępstwo, o które kobieta jest podejrzana grozi jej teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zatrzymania doszło na początku czerwca br. po tym, jak pokrzywdzona starsza pani, mieszkanka Obornik Śląskich otrzymała telefon z informacją, że jej wnuczka spowodowała wypadek i jest zatrzymana. Osoba dzwoniąca poinformowała też, że jeśli kobieta wpłaci 9200 złotych, to istnieje możliwość jej uwolnienia. Na szczęście z pomocą starszej pani przyszedł prawdziwy wnuczek, który natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu Policję.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania, które skutkowały zatrzymaniem na gorącym uczynku młodej kobiety, podejrzewanej o oszustwo. Kobieta wpadła, gdy oczekiwała na pieniądze w okolicy miejsca zamieszkania pokrzywdzonej. Zatrzymana w chwili ujęcia była całkowicie zaskoczona. Policjanci pracujący przy tej sprawie zebrali przeciwko zatrzymanej szereg dowodów.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają, czy kobieta ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny, również na terenie kraju.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Tymczasowy areszt dla kolejnej osoby podejrzanej o oszustwo „na wnuczka”

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla kolejnej osoby podejrzanej o oszustwo „na wnuczka” (format mp4 - rozmiar 4.56 MB)

Powrót na górę strony