Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spostrzegawczy policjanci

Data publikacji 06.06.2016

Policjanci z Lublina i Warszawy jadąc do pracy rozpoznali mężczyzn, których wcześniej zarejestrowały kamery monitoringu. Jeden z mężczyzn został zatrzymany za kradzieży drugi za uszkodzenie mienia. Natomiast policjanci z Bydgoszczy, Szczecina i Rzeszowa zatrzymali pijanych kierujących.

Do zniszczenia szyb w drzwiach autobusowych doszło 28 maja br. Do zdarzenia doszło przed 5:00 na przystanku autobusowym przy ul. Zana. Młody mężczyzna „zaatakował” drzwi autobusu. Kopiąc w nie i uderzając doprowadził do wybicia szyb. Straty oszacowane zostały na ponad 2500 zł.Podczas prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym uwieczniona została sylwetka sprawcy. 

Dzisiaj rano, 6 czerwca br., mężczyzna został zatrzymany. Rozpoznał go zastępca naczelnika wydziału kryminalnego z IV komisariatu policji. Funkcjonariusz nie miał żadnych wątpliwości, kiedy jadąc rano do pracy zauważył idącego ulicą mężczyznę. Był podobnie ubrany jak na zabezpieczonym nagraniu, dodatkowo na prawej nodze miał założony bandaż, który stanowi zapewne „pamiątkę” po walce z drzwiami.

39-letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane czynności procesowe. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

...

Policjant pełniący na co dzień służbę w wydziale kryminalnym na Wilanowie jechał właśnie do pracy. W pewnym momencie na pętli autobusowej „Sadyba” funkcjonariusz zwrócił uwagę na jednego z mężczyzn. Szybko skojarzył, że gdy kilka dni temu zajmował się sprawą kradzieży roweru, przeglądał również zapisy z kamer monitoringu. Na tym nagraniu rozpoznał właśnie mężczyznę, który ukradł jednoślad z terenu szkoły.

W zatrzymaniu mężczyzny pomogli funkcjonariuszowi koledzy z komisariatu policji. 43-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Roman M. przyznał się do zarzucanego czynu i powiedział, że skradziony łup odsprzedał przypadkowej osobie z kwotę 200 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

...

Policjant z Golubia-Dobrzynia jechał swoim samochodem przez miejscowość Chełmonie w gminie Kowalewo Pomorskie. W pewnym momencie zauważył jadącego przed nim, całą szerokością drogi, rowerzystę.

Funkcjonariusz zatrąbił, aby poinformować kierowcę o zamiarze wyprzedzenia go. Jednak rowerzysta wcale nie zareagował. Policjant widząc jak inne pojazdy z trudem omijają rowerzystę od razu zatrzymał kierowcę jednośladu. Szybko okazało się, co było powodem tak dziwnego zachowania się kierowcy. Cyklista nie słyszał innych dźwięków, jak tylko głośną muzykę wydobywającą się ze słuchawek, które szczelnie przylegały do jego uszu.

Chwilę po tym, na miejsce przybył patrol. Powodem niefrasobliwej jazdy był spożyty alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 29-latka ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kowalewo Pomorskie niebawem za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zdecydowana reakcja funkcjonariusza, być może pozwoliła na uniknięcie tragedii na drodze.

...

W piątek, 3 czerwca 2016 r., po północy, głośny huk na ulicy zaniepokoił policjanta, który następnie wyszedł z domu aby zobaczyć co się stało. Okazało się, że audi uderzyło w słup energetyczny. Policjant zauważył, że kierowca usiłuje zbiec z miejsca zdarzenia i natychmiast zareagował.

Wezwany na miejsce patrol ustalił, że 28-latek był pijany. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia kierujący nie odniósł obrażeń, a w pojeździe poza nim, nikogo nie było.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

...

Do zdarzenia doszło wczoraj ((5 czerwca 2016) w Kątach przed godz. 15. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie, zderzając się z osobowym seatem. W wyniku zdarzenia pasażerka seata została zabrana do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. 
 
Kierowca volkswagena, 45-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Na szczęście w tym rejonie przejeżdżał, będący poza służbą, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Policjant natychmiast podjął pościg i zatrzymał uciekiniera, a następnie przekazał go przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Okazało się, że kierowca volkswagena był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,9 promila alkoholu.
 
45-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

(KWP w Lublinie, KSP, KWP w Bydgoszczy, KWP w Szczecinie, KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony