Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „wnuczek” w rękach radomskich policjantów

Data publikacji 07.06.2016

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka i policjanta. 44-latek już usłyszał 2 zarzuty oszustwa i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka i policjanta. Jest to już kolejna osoba, która w związku z tymi przestępstwami w ostatnich dniach wpadła w ręce radomskich policjantów.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy, zajmujących się sprawą. 44-latek został zatrzymany zaraz po tym, jak oszukał starszą kobietę w miejscowości Tczew na terenie województwa pomorskiego. Gdy wracał z pieniędzmi pochodzącymi z tego przestępstwa, został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej komendy.

Kilka dni temu mężczyzna zadzwonił do starszej kobiety, podając się za jej wnuczka, który potrzebuje gotówki. Po chwili otrzymała kolejny telefon, tym razem od mężczyzny, podającego się za policjanta, który poinformował, że oszuści właśnie chcą ją oszukać. Poradził, aby postępowała według ich wskazówek i przekazała im pieniądze, będzie to zasadzka i wtedy policjanci zatrzymają oszustów. Kobieta poinformowała, że nie ma takiej gotówki, a fałszywy policjant poradził, by wzięła kredyt. W ciągu kilku godzin, 67-latka wzięła kredyty w dwóch bankach na kwotę około 50 tys. i przekazała oszustom. Dzięki błyskawicznej reakcji radomskich policjantów odzyskano wszystkie pieniądze.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 44-letni mieszkaniec Warszawy podobne przestępstwo popełnił w marcu w Radomiu. Wtedy, podając się za policjanta oszukał starszą kobietę, mieszkająca przy ulicy Bydgoskiej. Seniorka wyrzuciła przez okno paczkę z zawartością 40 tysięcy złotych, tracąc tym samym oszczędności całego życia.

Mężczyzna już usłyszał 2 zarzuty oszustwa, a sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące 44-latek spędzi w areszcie śledczym.

Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / ms)

Film Kolejny „wnuczek” w rękach radomskich policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny „wnuczek” w rękach radomskich policjantów (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony