Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze ITD i policjanci odzyskali skradzione samochody

Skradzione na terenie Belgii pojazdy zostały odzyskane podczas kontroli na autostradzie A-2. Wartość odzyskanych samochodów to blisko 450 tys. złotych. Zatrzymany w tej sprawie 42-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.

W piątek /3 czerwca br./ około godz. 20.30 funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole na autostradzie A2. Na wysokości punktu poboru opłat Tarnawa Rzepińska ich uwagę przykuł samochód ciężarowy. Podczas kontroli dokumentów, pracownicy ITD ustalili niezgodność przewożonego towaru. Z posiadanych przez kierującego dokumentów wynikało, że przewozi części zamienne do pojazdów. Po otwarciu naczepy okazało się jednak, że ob. Litwy przewozi samochody - lexusa i toyotę.

Z uwagi na fakt, iż kierujący nie posiadał dokumentów od przewożonych pojazdów, pracownicy ITD na miejsce wezwali policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Po skontaktowaniu się z oficerem dyżurnym i sprawdzeniu przez niego w systemie policyjnym okazało się, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Belgii. Sulęcińscy policjanci zatrzymali kierującego, natomiast samochody zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. 5 czerwca br. obywatel Litwy został przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa.

Z uwagi na wartość skradzionych samochodów, podejrzanemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Funkcjonariusze ITD i policjanci odzyskali samochody #1
  • Funkcjonariusze ITD i policjanci odzyskali samochody #2
  • Funkcjonariusze ITD i policjanci odzyskali samochody #3
  • Funkcjonariusze ITD i policjanci odzyskali samochody #4
Powrót na górę strony
Polska Policja