Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane mienie za 500 tys. złotych i areszt dla podejrzanego o kradzież

Data publikacji 07.06.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zatrzymali 38-letniego obywatela Serbii. Włamał się on do hali fabrycznej i z jej wnętrza skradł samochód ciężarowy m-ki Iveco oraz maszynę służąca do produkcji gilzów papierosowych. Wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę 500 tys. złotych. Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące tymczasowego aresztu. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

1 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie, że na terenie gm. Krzywiń, nieznany sprawca włamał się do hali fabrycznej. Z jej wnętrza skradł samochód ciężarowy m-ki IVECO oraz ważącą kilka ton maszynę, która służy do produkcji gilz papierosowych. Zgłaszający wartość utraconego mienia oszacował na kwotę 500 tys. złotych.


Natychmiastowe działania śledczych, doprowadziły do ujawnienia i odzyskania skradzionego mienia już po kilku godzianch. Utracone rzeczy funkjonariusze znaleźli w lesie na terenie powiatu kościańskiego. Policjanci zatrzymali także jednego ze sprawców tego przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mężczyzna, obywatel Serbii. W przeszłości nie był on notowany przez Policje na terenie naszego kraju.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 3 czerwca br. Sąd Rejonowy w Kościanie - na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kościanie, wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP Poznań/PG)

Powrót na górę strony