Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 08.06.2016

Policjanci na terenie kilku powiatów województwa łódzkiego niemalże jednocześnie zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat - członków tzw. bojówek dwóch klubów piłkarskich. Działania miały związek z podejrzeniem ich udziału w bójce pomiędzy pseudokibicami oraz posiadaniem środków odurzających. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powołanego w połowie maja 2016 roku Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, wraz z funkcjonariuszami z bełchatowskiej komendy, w jednym dniu zatrzymali 10 kibiców Widzewa Łódź i GKS Bełchatów. 6 czerwca 2016 roku , niemalże jednocześnie dotarli do mężczyzn, zamieszkałych na terenie powiatu bełchatowskiego, sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Działania opierały się na zebranym wcześniej materiale dowodowym dotyczącym bójki, do której doszło w nocy z 26 na 27 maja 2016 roku w Bełchatowie przy ulicy Paderewskiego.

Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli komputery i różne inne nośniki informatyczne. Dodatkowo akcesoria, takie jak ochraniacze na szczęki i odzież z barwami klubowymi - takie, jakie mieli na sobie uczestnicy bójki. Policjanci znaleźli też śladowe ilości marihuany. U części z mężczyzn stwierdzono obrażenia, wskazujące na udział w tej konfrontacji.

Cała dziesiątka usłyszała zarzuty. W zdarzeniu mogło brać udział nawet kilkadziesiąt osób. Sprawa cały czas pozostaje rozwojowa, a policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony