Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP odzyskali kradzione w Niemczech porsche i części innych aut

Data publikacji 10.06.2016

Zdemontowane porsche wartości 170 tys. zł i kilkadziesiąt części samochodowych m.in. silniki zabezpieczyli policjanci zielonogórskiego CBŚP w jednej z dziupli w powiecie zielonogórskim. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty paserstwa samochodów i części do nich. Obu grozi od 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że w jednej z miejscowości w powiecie zielonogórskim jest dziupla, w której są przechowywane części kradzionych aut. Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali dwóch mężczyzn. Krzysztof W. (34 l.) i Patryk J. (22 l.) trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli rozebrane już na części porsche wartości 170 tys., które zostało skradzione w Niemczech. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli części kilkudziesięciu pojazdów, które według ustaleń funkcjonariuszy miały trafić do sprzedaży. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że pochodzą one z aut skradzionych w pierwszym kwartale tego roku w Niemczech.

Obaj mężczyźni usłyszeli w prokuraturze w Świebodzinie, która nadzoruje postępowanie, zarzuty paserstwa samochodów i ich części o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania w tej sprawie.

(CBŚP / mw)

  • Policjanci CBŚP odzyskali kradzione w Niemczech porsche i części innych aut
  • Policjanci CBŚP odzyskali kradzione w Niemczech porsche i części innych aut
  • Policjanci CBŚP odzyskali kradzione w Niemczech porsche i części innych aut
Powrót na górę strony
Polska Policja