Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili kardzież koparki i ładowarki o wartości ponad 1 mln złotych

Data publikacji 10.06.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego w Ostródzie udaremnili kradzież z kopalni piasku, koparki i ładowarki wartych ponad 1 mln złotych. Zarzut w tej sprawie usłyszał 29-latek, który pokierował działaniami niczego nie świadomych pracowników firmy transportowej. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony dowód osobisty innego państwa, którym się posługiwał.

W poniedziałek policjanci udaremnili kradzież koparki i ładowarki wartej ponad 1 mln złotych.  Do wywiezienia sprzętu z kopalni piasku pod Ostródą nie doszło z uwagi na zdecydowaną postawę właściciela gruntu, który poinformował właściciela sprzętu i ostródzkich policjantów.  Maszyny były już załadowane na 2 lawetach. Policjanci do wyjaśnienia sprawy zatrzymali kierowców tych pojazdów.

Po przesłuchaniu okazało się, że taka usługa została zlecona firmie, w której pracowali kierowcy.

Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę mogącą mieć związek z tą sprawą. Mężczyzna był już zatrzymywany za takie przestępstwa i jak ustalili kryminalni, mógł być nawet organizatorem tego procederu. 29-latek z domu swojej dziewczyny trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę do odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli też przy mężczyźnie skradziony dowód osobisty innego państwa, którym się posługiwał.

Wczoraj (9 czerwca 2016) 29-latek usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.  grozić aż do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP Olsztyn /dk)

Powrót na górę strony