Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji

Data publikacji 10.06.2016

W Komendzie Stołecznej Policji nastąpiło dziś uroczyste wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji. Komendant Główny Policji na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji mianował inspektora Piotra Owsiewskiego, a młodszemu inspektorowi Piotrowi Berentowi powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych.

Uroczystość odbyła się w obecności Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Żebrowskiego, jego zastępcy ds. logistyki mł. insp. Huberta Kowalczewskiego oraz kadry kierowniczej Komendy Stołecznej Policji.

Na wstępie odczytano rozkaz personalny o mianowaniu z dniem 30 maja 2016 r. inspektora Piotra Owsiewskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji, który do tej pory pełnił obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. Został także odczytany rozkaz personalny o powierzeniu z dniem 8 czerwca 2016 r. młodszemu inspektorowi Piotrowi Berentowi, Komendantowi Rejonowemu Policji Warszawa VI, pełnienia obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych.

Gratulacje obu komendantom złożył Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski, który wyraził jednocześnie przekonanie, że wzajemna współpraca przełoży się na doskonałe wyniki pracy całej jednostki.

- Mamy ogromny zaszczyt, powołując się na słowa Komendanta Głównego Policji, kierować jednostką uznawaną za najważniejszą w kraju. Ja oraz wszyscy moi zastępcy jesteśmy od samego początku służby związani ze stołecznym garnizonem. Wierzę, że będzie to miało wpływ na dobrą atmosferę naszej pracy, a także wyniki. Ponadto dzięki zdobytemu przez te wszystkie lata doświadczeniu i doskonałej znajomości jednostki, mieszkańcy stolicy będą się czuli bezpiecznie, a policjanci i pracownicy utworzą zgrany zespół  – powiedział insp. Robert Żebrowski.

Komendant Stołeczny Policji szczególnie podziękował  insp. Piotrowi Owsiewskiemu, który przez 97 dni pełnił obowiązki komendanta stołecznego.

Nowo powołani zastępcy dziękowali z osobna za okazane zaufanie i zadeklarowali swoje oddanie i zaangażowanie w pracę na rzecz stołecznego garnizonu.

Gratulacje złożył również Kapelan KSP ks. Józef Jachimczak, który w swoim przemówieniu mówił o zaufaniu: do instytucji, do ludzi i do samego siebie.

Inspektor Piotr Owsiewski rozpoczął służbę w Policji 16 sierpnia 1994 r. Przez kolejne 9 lat służył w komendzie na Mokotowie. Następnie objął stanowisko Naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania Komendy Stołecznej Policji. Dwa lata później został Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I. W styczniu 2013 r. objął stanowisko Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI, a po upływie pół roku Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. Od 7 lutego 2015 r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji, po czym został powołany formalnie na to stanowisko po upływie dwóch miesięcy. Od 13 lutego do 19 maja br. pełnił obowiązki Komendanta Stołecznego Policji. Stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji objął 30 maja 2016 r.
Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji – kierunek administracja.
Pasje: numizmatyka, motocykle.

Młodszy inspektor Piotr Berent rozpoczął służbę w Policji w 1993 r. Przez pierwsze 11 lat związany był z Komisariatem Policji Warszawa Ursus. Pracował tam w służbie patrolowej, był dzielnicowym, służył też w pionie dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. Po kilku latach został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika, a potem naczelnika wydziału kryminalnego tego komisariatu. Pełnił też funkcję naczelnika wydziału wywiadowczego KRP Warszawa II, Zastępcy Komendanta KP Ursynów, Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II, a przez 5 lat Komendanta KP Targówek. W czerwcu 2012 r. został I Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI, a od 16 lipca 2013 r. został komendantem tej jednostki. Od 8 czerwca br. pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. kryminalnych.
Ukończył pedagogikę w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu oraz studia podyplomowe z zarządzania organizacją w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.
Zainteresowania: sport i turystyka.

(KSP /dk)

  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #1
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #2
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #3
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #4
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #5
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #6
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #7
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #8
  • Wprowadzenie Zastępców Komendanta Stołecznego Policji #9
Powrót na górę strony