Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 13.06.2016

Policjanci z Oławy ustalili miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez policję niemiecką Europejskim Nakazem Aresztowania za rozbój z użyciem broni. Poszukiwany, mieszkaniec województwa lubuskiego, w chwili zatrzymania był kompletnie zaskoczony. Został zatrzymany, gdy przemieszczał się samochodem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie ustalili miejsce pobytu, a następnie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez policję niemiecką. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło po tym, jak oławski policjant zajmujący się poszukiwaniami osób, uzyskał informację o tym, że poszukiwany mężczyzna może przebywać na terenie powiatu oławskiego. Jak ustalono, zatrzymany dokonał wcześniej na terenie Niemiec rozboju z użyciem broni. Policjanci podjęli działania w kierunku zatrzymania poszukiwanego. Po krótkiej obserwacji miejsca, w którym 27-latek miał przebywać, zauważyli samochód, którym poruszał się mężczyzna.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Kierujący nie krył zaskoczenia zatrzymaniem.

O zatrzymaniu poinformowano prokuraturę. Mężczyzna trafił do aresztu celem wszczęcia procedury ekstradycyjnej do Niemiec.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja