Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 13.06.2016

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie młody mieszkaniec powiatu świdnickiego, który prowadząc samochód pod wpływem alkoholu i wjeżdżając na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącego starszego mężczyznę. Za ten czyn podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Zamenhofa w Świdnicy. Wówczas kierujący samochodem osobowym wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, potrącając prawidłowo idącego, mającego zielone światło 62 - latka. W wyniku zdarzenia pieszy doznał wielonarządowych obrażeń i w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu przewieziony został do szpitala w Wałbrzychu.

Kierującym okazał się 26 - latek z powiatu świdnickiego. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Natychmiast po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów ze Świdnicy. 

Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku skutkującego ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Za taki czyn podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Świdnicki sąd zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony