Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chuligani z zarzutami

Data publikacji 14.06.2016

Gorzowscy policjanci zatrzymali trzy młode osoby, które zniszczyły kilkanaście samochodów. Mężczyźni wybijali w nich szyby i skakali po dachach. Dwaj usłyszeli także zarzuty pobicia 48-latka, właściciela jednego ze zniszczonych aut.

Dla chuligańskich wybryków nie ma przyzwolenia. Gorzowscy policjanci zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 czerwca) trzech młodych mężczyzn, którzy zniszczyli kilkanaście samochodów i pobili 48-latka. Skuteczne działanie było możliwe także dzięki współpracy z mieszkańcami, którzy szybko poinformowali funkcjonariuszy o zdarzeniu i przekazali niezbędne informacje. Chwilę później podejrzani byli już zatrzymani.

Około godz. 1.30 patrol interwencyjny gorzowskiej jednostki udał się na ul. Marcinkowskiego, gdzie kilka osób miało niszczyć auta. Policjanci otrzymali także zgłoszenie o pobiciu na ul. Długosza. Tam właśnie policjanci zastali mężczyznę, który czekał na pomoc medyków. Późniejsze badania wykazały u niego między innymi złamane żebro, uraz twarzy i liczne otarcia.

Szybko zebrane informacje doprowadziły do zatrzymania w okolicy dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców pobicia. Na miejscu pracowali także dzielnicowi. To oni zatrzymali trzeciego podejrzanego. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli w organizmie od 1,5 do 2 promili alkoholu. Policjanci ustalili, że 20-letni Artur K. i Dawid P. oraz 19-letni Kamil P. na ulicach os. Staszica zniszczyli kilka samochodów. Na ul. Długosza odgłos tłuczonego szkła wzbudził podejrzenia 48-letniego mężczyzny. Na ulicy zauważył dwie osoby i zniszczony pojazd. Artur K. i Dawid P. dostrzegli 48-latka. Podbiegli do niego, zaczęli go kopać i uderzać rękoma.

W poniedziałek (13 czerwca) do śledczych zgłaszali się właściciele zniszczonych samochodów. Sprawcy uszkodzili między innymi vw passata i golfa, opla zafirę i astrę oraz forda fiestę i focusa. Mężczyźni skakali po dachach, wybijali w nich szyby i urywali lusterka. Dzisiaj (14 czerwca) wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia samochodów. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Artur K. i Dawid P. będą także odpowiadać za pobicie.

(KWP Gorzó Wlkp. /dk)

  • Chuligani z zarzutami #1
  • Chuligani z zarzutami #2
  • Chuligani z zarzutami #3
  • Chuligani z zarzutami #4
  • Chuligani z zarzutami #5
  • Chuligani z zarzutami #6

Film Chuligani z zarzutami

Pobierz plik Chuligani z zarzutami (format mp4 - rozmiar 12.2 MB)

Powrót na górę strony