Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobione zabawki i galanterię

Data publikacji 15.06.2016

Towar o wartości rynkowej prawie 164 000 złotych zabezpieczyli policjanci Komendy Stołecznej Policji, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Prawie 4230 sztuk podrobionych zabawek oraz galanterii przechowywano w jednej z hal targowych w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwoje obywateli Chin, którzy oferowali towar do sprzedaży.

Stołeczni policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, gdy tylko otrzymali informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru natychmiast przystąpili do działania. Udali się na teren bazaru w Wólce Kosowskiej, bo właśnie tam miał być uprawiany ten nielegalny proceder. Podjęli obserwację. Kiedy mieli już pewność, że dochodzi tam do handlu nielegalnym towarem, wkroczyli do akcji.

Przeszukując boksy sklepowe, zwrócili uwagę na zabawki i galanterię. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży towarom. Jak się później okazało, były to "podróbki" z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Handlowali nimi obywatele Chin, 44-latek i 45-latka, już wcześniej zatrzymywani za podobne przestepstwo.

Policjanci zabezpieczyli prawie 4230 sztuk zabawek i wyrobów galanteryjnych o szacunkowej wartości prawie 164 tysięcy złotych oraz 143 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Osoby, u których znaleziono „podróbki”, będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony