Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdobywali medale podczas mistrzostw służb mundurowych w kickboxingu

Włocławska policjantka post. Anita Szefler-Ciupińska zdobyła dwa razy srebro na IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Funkcjonariuszka jest zawodniczką Klubu Sportów Walki we Włocławku. Podczas tych samych zawodów wicemistrzostwo zdobył post. Jakub Puchała z posterunku w Kosowie Lackim.

Wśród policjantów nie brakuje osób z pasją, rozwijających swoje hobby, zainteresowania. Jedną z nich jest post. Anita Szefler-Ciupińska, na co dzień służąca w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym włocławskiej komendy. Przygodę z kickboxingiem zaczęła niecałe trzy lata temu, jednak sporty walki są jej bliskie od wielu lat. Założenie dwa lata temu munduru nie pozbawiło jej możliwości w realizacji sportowych pasji.

Aktywność fizyczna podczas treningów w Klubie Sportów Walki we Włocławku, nie tylko pozwala na doskonalenie swoich umiejętności, ale również kształtuje cechy charakteru potrzebne podczas wykonywania policyjnych obowiązków. Jednym z nieodłącznych elementów sportów walki jest rywalizacja.

Policjantka sprawdziła swoje umiejętności podczas odbywających się w Sanoku IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu, w których wzięli udział zawodnicy reprezentujący wszystkie służby mundurowe w Polsce. Z rywalizacji z innymi zawodniczkami w kategorii wagowej – 60 kilogramów przywiozła dwa srebrne medale w formule K-1 i kick light. 

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

----

W miniony weekend w Sanoku odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Zostały one organizowane przez  Biuro Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie oraz Polski Związek Kickboxingu. Udział w zawodach mogli brać funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych. Walki odbywały się w 3 formułach:  pointfighting (semi contact), kick light oraz K-1.

Na mistrzostwach sokołowską policję reprezentował post. Jakub Puchała, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Kosowie Lackim.  Mundurowy startował w formule K1. Półfinałową walkę wygrał jednogłośnie decyzją sędziów. Ostatecznie zajął drugie miejsce.

Oprócz stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji sportowej, uczestnicy zawodów mieli możliwość nawiązania nowych znajomości i wymiany swoich doświadczeń związanych z pracą zawodową. Impreza ta miała na celu podniesienie wyszkolenia funkcjonariuszy i żołnierzy, propagowanie zdrowego trybu życia oraz integrację przedstawicieli służb mundurowych.

(KWP w Bydgoszczy / KWP w Radomiu / ms)

  • KWP Bydgoszcz
  • KWP Bydgoszcz
  • KWP Radom
  • KWP Radom
  • KWP Radom
  • KWP Radom
Powrót na górę strony