Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z kradzionym BMW

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zlikwidowali dziuplę, w której zabezpieczyli kradzione BMW. W rękach stróżów prawa znalazł się także podejrzewany o jego kradzież.

11 czerwca br. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu BMW sprzed łódzkiego zoo. Pokrzywdzony około godziny 13:00 przyjechał z rodziną pooglądać zwierzęta. Kiedy wyszedł około godziny 15:00 okazało się, że nie ma zaparkowanego samochodu. Właściciel zgłosił kradzież policjantom, wyceniając straty na 25 tysięcy złotych.

Analizą zdarzenia zajęli się funkcjonariusze, zwalczający przestępczość samochodową. Z ich ustaleń wynikało, że samochód mógł zostać ukryty w ciągu garaży przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Łodzi. 14 czerwca 2016 roku funkcjonariusze pojawili się we wspominanym rejonie wiedząc, że w wytypowanej dziupli może pojawić się potencjalny sprawca kradzieży. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły i zatrzymali, próbującego uruchomić samochód, podejrzewanego. 22-latek dysponował dorobionym i specjalnie zmodyfikowanym kluczykiem. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd wrócił do prawowitego właściciela.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty za kradzieże innych pojazdów tej samej marki.

(KWP Łódź / mm)

  • 1
  • 2
Powrót na górę strony