Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenia wolontariuszy biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży

Data publikacji 16.06.2016

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w siedzibie Seminarium Duchownego w Szczecinie policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie we współpracy z Archidiecezją Szczecińsko - Kamieńską zorganizowali szkolenie wolontariuszy i koordynatorów dekanalnych przygotowujących się do realizacji swoich zadań w związku z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży organizowanych w Krakowie.

Spotkanie miało na celu przygotowanie wolontariuszy do właściwego reagowania na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia kryzysowe. W trakcie spotkania mundurowi przekazali informacje dotyczące sposobu zachowania się i współpracy z Policją w przypadku kradzieży, pobicia czy rozboju.

Uczestnicy zostali poinstruowani o obszarach odpowiedzialności prawnej, o której obowiązkowo należy poinformować uczestników spotkania będących pod ich opieką ze szczególnym uwzględnieniem obcokrajowców.

Zostały omówione zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, udziałem w imprezach masowych, a także sposoby postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Uczestnikom szkolenia przekazano  kontakty telefoniczne do instytucji i organizacji, które w różnych obszarach bezpieczeństwa zaproponowały wsparcie i ewentualną pomoc w miejscach organizacji całego przedsięwzięcia.

Dzięki nabytej wiedzy, wolontariusze będą z pewnością w stanie lepiej zadbać o własne bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo swoich podopiecznych - uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie z wolontariuszami Archidiecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej.

(KWP Szczecin / mm)

  • 1
  • 2
  • 3
Powrót na górę strony