Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli skradzione pojazdy o wartości blisko 1,3 mln złotych

Data publikacji 16.06.2016

Policjanci z powiatu kłodzkiego odzyskali ciągniki rolnicze skradzione kilka dni wcześniej z Czech. Wartość tych pojazdów to kwota blisko 1,3 mln złotych. W tej sprawie zatrzymano obcokrajowca. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia. Przypomnijmy, że za kradzież i paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do lat 10.

W ubiegły weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Polanicy Zdroju uzyskali informację o dwóch skradzionych z terenu Czech ciągnikach rolniczych. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy oba pojazdy mogły znajdować się na podległym im terenie. Policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie okolicy za skradzionym mieniem. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili zaparkowaną pomiędzy innymi pojazdami naczepę, wewnątrz której znajdowały się dwa poszukiwane ciągniki rolnicze marki John Deere. Naczepa posiadała zagraniczny numer rejestracyjny i z wyjątkiem dachu, była zasłonięta plandeką. Kontynuując poszukiwania, w pobliskiej okolicy funkcjonariusze zlokalizowali także miejsce postoju ciągnika siodłowego, którym to naczepa została zaciągnięta, oraz znajdującego się w nim kierowcę. Okazał się nim 27-letni obywatel Rumunii.

Po sprawdzeniu ciągników rolniczych i potwierdzeniu, że pochodzą one z kradzieży, policjanci przeprowadzili dalsze czynności procesowe. Wartość obu pojazdów została oszacowana na kwotę 8 mln koron czeskich tj. około 1,3 mln złotych. Odzyskane pojazdy przekazano już prawowitemu właścicielowi, natomiast ciągnik siodłowy został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony.

Obecnie funkcjonariusze nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, ze za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do lat 10.

(KWP Wrocław /dk)

  • Policjanci zabezpieczyli skradzione pojazdy o wartości blisko 1,3 mln złotych #1
  • Policjanci zabezpieczyli skradzione pojazdy o wartości blisko 1,3 mln złotych #2
  • Policjanci zabezpieczyli skradzione pojazdy o wartości blisko 1,3 mln złotych #3
Powrót na górę strony