Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złodziej paliwa w rękach policjantów

Data publikacji 16.06.2016

Policjanci z II Komisariatu w Łodzi wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który regularnie kradł paliwo ze stacji benzynowych. Śledczy wykazali, że na koncie amatora cudzej własności są przynajmniej 73 takie przypadki.

14 czerwca 2016 roku policjanci pojawili w jednym z mieszkań przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Z ich ustaleń wynikało, że może przebywać tam osoba typowana przez funkcjonariuszy do licznych kradzieży paliw ze stacji różnych koncernów, znajdujących się na terenie województwa łódzkiego. W rękach policjantów znalazł się 30-latek, podejrzewany o 73 przypadki kradzieży.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że mężczyzna podjeżdżał na stacje benzynowe różnymi samochodami. Był to ford ka, daewoo tico, suzuki swift, peugeot czy fiat punto. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych ani naklejki kontrolnej, albo założone prowizoryczne numery, wykonane z tektury. Następnie samochód był tankowany do baku lub znajdujących się na tylnych siedzeniach kanistrów i bez płacenia odjeżdżał. Zwykle mężczyźnie towarzyszyła jedna lub dwie kobiety.

W ten sposób łupem sprawcy i pozostałych osób padło ponad 5000 litrów paliwa. Koncerny wyceniły straty na co najmniej 23 tysiące złotych. Mężczyzna nie wyjaśnił, jakie były jego motywy działania. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolości.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony