Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 92 w rękach policji.

Data publikacji 19.06.2016

W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek (17 czerwca) na drodze krajowej nr 92 w pow. świebodzińskim zginęły dwie osoby. Kierujący jednego z aut biorących udział w zdarzeniu, oddalił się z miejsca wypadku. Mężczyzna jest już w rękach policji. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17 czerwca), około godziny 16:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie miejscowości Mostki, na drodze K92. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci potwierdzili, że doszło tam do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Oba auta biorące udział w wypadku były poważnie uszkodzone. W skutek zderzenia, dwie osoby podróżujące samochodem renault zginęły.

Kierowca BMW oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego, pod nadzorem świebodzińskiej prokuratury zabezpieczyli ślady zdarzenia i wykonali ustalenia związane z tym tragicznym zdarzeniem. Na miejsce skierowano kilkudziesięciu policjantów ze świebodzińskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Z uwagi na charakter i okoliczności zdarzenia do działań skierowano również, przewodników z psami tropiącymi. Rozpoczęły się poszukiwania kierowcy, które trwały do godzin południowych następnego dnia. W tym czasie policjanci sprawdzili okolice miejsca zdarzenia, kompleksy leśne i pobliskie miejscowości. Równocześnie z poszukiwaniami terenowymi, trwały szeroko zakrojone działania operacyjne. Policjanci ustali właściciela opuszczonego pojazdu, a następnie w wyniku przeprowadzenia wielu ustaleń, weszli na trop osoby, która poruszała się tym autem. Wspólna praca prokuratury i świebodzińskich kryminalnych, przyczyniła się do tego, że zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu.
Tuż przed godziną 12:00 w sobotę (18 czerwca), mężczyzna podejrzewany o spowodowanie tego wypadku sam stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie. 27-latek został zatrzymany. Trwają czynności procesowe w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie. Mężczyźnie grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp. / KGP ar

  • Policjanci na miejscu zdarzenia
  • Policjanci na miejscu zdarzenia
  • Policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony