Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23-latka odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.06.2016

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, z których jedna podejrzana jest o kilkukrotne dźgnięcie nożem 25-latki, a druga o pomoc w zacieraniu śladów przestępstwa. Obie usłyszały już zarzuty, 23-latka usiłowania zabójstwa, a jej 22-letnia koleżanka utrudniania postępowania przygotowawczego. Teraz postępowaniem obu zajmie się dalej sąd.

W minioną sobotę (18 czerwca 2016) nad ranem dyżurny białostockiej Policji został zaalarmowany, że w jednym z domów na osiedlu Leśna Dolina doszło do ugodzenia nożem. Na miejscu natychmiast pojawiły się policyjne patrole.

Mundurowi wstępnie ustalili, że podczas spotkania towarzyskiego doszło do awantury pomiędzy dwiema młodymi kobietami. Jedna z nich - 25-latka, zaczęła wyzywać i bić o dwa lata młodszą znajomą. 23-latka natomiast trzymanym w ręku nożem kuchennym kilkukrotnie ugodziła swoją przeciwniczkę. Widząc co się stało będące tam pozostałe osoby szybko wezwały pogotowie. Na skutek zdarzenia 25-latka z ranami brzucha w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Jeszcze przed przyjazdem policjantów 23-latka i jej o rok młodsza koleżanka próbowały zacierać ślady czyszcząc nóż i chowając go. Mimo tego będący na miejscu śledczy szybko odnaleźli ukryty noż i go zabezpieczyli. Kobiety zostały zatrzymane. 23-latka usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa i decyzja sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Natomiast 22-latka odpowie za utrudnianie postępowania przygotowawczego. Teraz za swoje czyny odpowiadać będą przed sądem.

(KWP Białystok /dk)

Powrót na górę strony