Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mokotówka - zabawa 100-lecia

Data publikacji 20.06.2016

18 czerwca w parkach Promenada i Morskie Oko oraz w Pałacu Szustra odbyła się wielka impreza plenerowa pod nazwą MOKOTÓWKA ZABAWA 100-LECIA, czyli ŚWIĘTO MIESZKAŃCÓW. Było to niezwykle barwne wydarzenie dla całych rodzin zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów przy współpracy z mokotowskimi instytucjami kultury i licznymi organizacjami, uczelniami wyższymi i szkołami z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy. Przygotowano wiele ciekawych spektakli i wystaw związanych z wybitnymi mieszkańcami dzielnicy: Krzysztofem Kamilem Baczyńskim, Janem Brzechwą, Marianem Hemarem czy Jeremim Przyborą.

Podczas spotkania w Pałacu Szustra odbyła się emisja filmów, kronik oraz prelekcji, dotyczących historii Mokotowa. Do parku Promenada od strony ul. Puławskiej, przechodząc przez ekspozycje stworzone przez mokotowskie instytucje kultury na dużym, ponad 2-hektarowym terenie, na każdym kroku na odwiedzających czekały różnego rodzaju wydarzenia. Uczestnicy mogli zobaczyć liczne wyspy tematyczne na terenie obu parków, gdzie czekały na nich setki atrakcji kulturalnych, naukowych, sportowych i kulinarnych. Obok posterunku historycznego Policji zwiedzający mogli zatrzymać się przy wystawie „Funkcjonariusze Policji państwowej – Cichociemni Żołnierze AK” przygotowanej przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Podczas imprezy, na scenie w parku Morskie Oko animacje z publicznością prowadziła społeczność Programu Profilaktyka a Ty. Pomiędzy animacjami można było posłuchać wspaniałych występów wokalnych Klaudii Ambroziak.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko promocyjne Policji przygotowane przez funkcjonariuszy i pracowników Gabinetu Komendanta Głównego Policji, na którym dzieci rozwiązywały krzyżówki i kolorowały kolorowanki, otrzymując w zamian nagrody z logo Policji. Dla odwiedzających stoisko policyjne dostępne tez były numery miesięcznika Policja 997 oraz komiksy dla dzieci wydane przez Komendę Główną Policji.

Zwiedzający zobaczyli również przyjazd zabytkowej bryczki, zaprzęgniętej w dwa konie. Bryczką przejachał ubrany w historyczny strój Burmistrz Dzielnicy Mokotów Bogdan Olesiński z małżonką. Stylizacja inspirowana była modą z 1916 roku, którą stworzyły - charakteryzatorka Małgorzata Maykut oraz kostiumolożka Karolina Bystrowska. Obie panie pracują na co dzień w Międzynarodowym Studium Dziewulskich.

Zaraz potem nastąpiła degustacja Tortu Stulecia Mokotowa, który był przygotowany specjalnie na tę okazję przez cukiernię "Walczak".  15 kilogramowe cukiernicze dzieło, było wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Można było na nim zobaczyć Pałac Szustra z marcepana i opłatków. Krojeniu tortu i częstowaniu nim mieszkańców towarzyszyszyła Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band, która zainaugurowała tę część imprezy sławnym utworem “Pierwszy znak” Hanki Ordonówny. Po degustacji rozpoczęło się dynamiczne widowisko muzyczne i zespół zaprosił wszystkich na zabawę taneczną.

Na zakończenie Mokotówki na plenerowej scenie muzycznej odbył się koncert finałowy, na którym wystąpiły gwiazdy wieczoru: Ewa Bem, Kuba Badach oraz Wojciech Gogolewski z El Jazz Big Band.

(KGP /wykorzystano materiał Urzędu Dzielnicy Mokotów/ dk / foto: Katarzyna Popławska, Michał Wiśniewski - Gabinet KGP)

 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
 • Mokotówka - zabawa 100-lecia
Powrót na górę strony
Polska Policja