Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Data publikacji 21.06.2016

Policjant z oddziału prewencji będąc po służbie zatrzymał złodzieja roweru na gorącym uczynku. Właśnie wychodził ze sklepu gdy zobaczył mężczyznę przecinającego kombinerkami zabezpieczenie jednośladu. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek  (17.06.2016) w godzinach południowych policjant z krakowskiego oddziału prewencji będący poza służbą wychodził  z galerii handlowej w centrum miasta. Przy stojaku z rowerami obok drzwi zauważył młodego mężczyznę, który pochylał się nad jednym z jednośladów i przecinał kombinerkami zabezpieczenie. Mężczyzna rozglądał się nerwowo wokół, co tylko upewniło policjanta że ma do czynienia ze złodziejem. Kiedy sprawca próbował wyprowadzić rower ze stojaka, funkcjonariusz bezzwłocznie podjął interwencję. Informacja o tym, że jest policjantem przekazana amatorowi 2 kółek nie ostudziła złodziejskich zapędów mężczyzny. Sprawca czym prędzej usiłował uciec spod sklepu wraz ze swoim łupem ale został natychmiast obezwładniony przez funkcjonariusza.

Po chwili, na miejsce przybył patrol policji, który przejął zatrzymanego złodzieja i przewiózł go do komisariatu. Mężczyzna próbował ukraść rower, aby sprzedać go na jednej z krakowskich giełd, bo jak twierdził potrzebował pieniędzy.  Policjanci ustalają, czy sprawca nie ma na swoim koncie innych kradzieży jednośladów z terenu Krakowa.

Za ten czyn  grozi  mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony