Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za kradzieże pojazdów

Data publikacji 21.06.2016

Poznańscy policjanci potrzebowali zaledwie godziny, by zatrzymać trzech sprawców kradzieży samochodu. Właściciel o fakcie utraty auta dowiedział się od policjantów. Jak się jeszcze okazało to nie jedyne przewinienie podejrzanych. Mężczyźni trafili do aresztu. Grozi im teraz nawet 10 lat więzienia.

Do kradzieży audi s4 wartego ponad 80 tys. złotych doszło w nocy z 13 na 14 czerwca br. na poznańskich Jeżycach. Dzięki rozpoznaniu operacyjnemu, zatrzymanie mężczyzn nastąpiło godzinę po popełnieniu przestępstwa.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową i Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w  Poznaniu zatrzymali sprawców kradzieży w kompleksie leśnym na terenie gminy Tarnowo Podgórnym. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni całą sytuacją i nie stawiali oporu. Trójka sprawców to dobrze znani policjantom, za wcześniej popełnione przestępstwa, mieszkańcy Plewisk i Poznania. Właściciel o fakcie utraty auta dowiedział się od policjantów.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymani są również odpowiedzialni za kradzież przyczepki z motocyklem, która miała miejsce na terenie Poznania dobę wcześniej. Porzuconą skradzioną przyczepkę funkcjonariusze odnaleźli na terenie gminy Dopiewo.

16 czerwca br. za popełnione czyny podejrzani trafili do aresztu. Za kradzież i kradzież z włamaniem grozi im nawet 10 lat więzienia. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni są odpowiedzialni również za kradzieże innych pojazdów. Niewykluczone zatem, że zarzuty wobec zatrzymanych zostaną uzupełnione. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje Sąd.

KWP w Poznaniu / ig

  • Areszty za kradzieże pojazdów #1
  • Areszty za kradzieże pojazdów #2
  • Areszty za kradzieże pojazdów #3

Film Areszty za kradzieże pojazdów

Pobierz plik Areszty za kradzieże pojazdów (format mp4 - rozmiar 2.74 MB)

Powrót na górę strony