Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 47-letniej kobiety

Data publikacji 21.06.2016

Zaginiona 47-latka cała i zdrowa odnalazła się w miejscowości Budzewo około 20 km od miejsca zamieszkania. Kobieta trafiła do szpitala. Wysiłek ponad 100 ludzi opłacił się. Kobiety szukali policjanci, strażacy i mieszkańcy. Pieszo przeczesywano lasy, ale w poszukiwaniach wykorzystano też psa służbowego i drona. Także media podawały komunikat o zaginięciu kobiety.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 18:00. Wówczas oficer dyżurny węgorzewskiej jednostki Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od brata zaginionej, że 47-letnia siostra wyszła z domu około godziny 5:00 rano i do godzin popołudniowych nie wróciła.

W akcji poszukiwawczej, która trwała od soboty udział wzięło kilkudziesięciu policjantów z psem tropiącym oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Przeczesywano rozległe tereny leśne i pola w okolicach miejsca zamieszkania zaginionej. Do działań zaangażowano także specjalną Grupę Ratownictwa PSP z Gdańska wraz z psami tropiącymi i specjalistycznym sprzętem. Komunikat o zaginionej podawany był na stronach społecznych mediów oraz w kościołach. Każda pozyskana informacja była skrupulatnie sprawdzana przez policjantów. 

Dziś około godziny 6:20 dyżurny węgorzewskiej komendy pozyskał informację, że zaginiona kobieta prawdopodobnie znajduje się w miejscowości Budzewo i natychmiast skierował tam pogotowie oraz patrol dzielnicowych. Policjanci na miejscu potwierdzili, że kobieta został odnaleziona. Dzielnicowi ustalili, iż zgłaszający zauważył jak kobieta przypominająca wyglądem zaginioną wyszła od sąsiadki i idzie drogą. Kiedy ją zaczepił nie chciała żadnej pomocy, ale postanowił za nią pojechać i wezwał policję.

Odnaleziona kobieta, wyczerpana i wyziębnięta trafiła do szpitala.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Policjanci, jak tylko będzie to możliwe, będą wyjaśniać, co działo się z kobietą. Funkcjonariusze dziękują wszystkim zaangażowanym w poszukiwania.

(KWP Olsztyn / mm)

Powrót na górę strony