Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi udaremnili na lotnisku przemyt narkotyków

Data publikacji 23.06.2016

Warszawscy celnicy zatrzymali na lotnisku im. Chopina 36-letniego obywatela Nigerii, który usiłował przemycić do Polski ponad 1,5 kilograma heroiny i kokainy. Narkotyki podzielone na 90 kapsułek znajdowały się w brzuchu mężczyzny. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota prawie 600 tys. zł. W sprawę zaangażowani byli również policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu.

Wszystko zaczęło się na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Uwagę funkcjonariuszy z wydziału zwalczania przestępczości Izby Celnej w Warszawie zwrócił 36-letni obywatel Nigerii. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może próbować przemycić do Polski narkotyki. Celnicy nawiązali kontakt z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu, z którymi niedawno prowadzili działania wymierzone w przemytników narkotyków i podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Funkcjonariusze poddali podróżnego szczegółowej kontroli. Badania wykazały, że w jamie brzusznej mężczyzny  może znajdować się kilkadziesiąt kapsułek. Jak się później okazało, było ich 90. Eksperci z  Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu określili, że mamy do czynienia z 1,5 kg heroiny i kokainy.

Jak wynika z ustaleń policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu, który zajmuje się obecnie sprawą przemytu, narkotyki miały być rozprowadzane na terenie całego kraju, w tym na Mazowszu.

Mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie. Po wstępnych wyjaśnieniach przedstawiono mu zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

Warto przypomnieć, że to kolejna wspólna akcja policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i warszawskich celników na terenie lotniska im. F. Chopina. Na początku roku operacyjni z KWP ustalili, że z Hiszpanii do Polski wracają trzy osoby, mieszkańcy powiatu starachowickiego, którzy mogą być zamieszani w przerzut narkotyków. Cała trójka została zatrzymana. Policjantów z Radomia wspierali w działaniach funkcjonariusze wydziału zwalczania przestępczości Izby Celnej w Warszawie. W mieszkaniach osób zatrzymanych, na terenie powiatu starachowickiego odnaleźli ponad 3 kg amfetaminy, prawie pół kilograma marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy oraz tabletki ecstasy.

KWP zs. w Radomiu / ig

Film Źródło: Izba Celna w Warszawie

Opis filmu: Mundurowi udaremnili na lotnisku przemyt narkotyków

Pobierz plik Źródło: Izba Celna w Warszawie (format mp4 - rozmiar 3.82 MB)

Powrót na górę strony