Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z bronią palną i blisko 5 kilogramami bursztynu

Data publikacji 23.06.2016

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o przestępstwo z kodeksu karnego oraz o przestępstwo i wykroczenie z kodeksu karnego skarbowego. Podczas interwencji policjanci poza pistoletem i bursztynem w samochodzie zabezpieczyli także gotówkę w polskiej i obcej walucie oraz przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

Wszystko zaczęło się od kontroli samochodu marki Volkswagen zaparkowanego o drugiej w nocy na Alejach Jerozolimskich. Podejrzenia policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego wzbudziło dziwne zachowanie siedzącego w samochodzie mężczyzny. Policjanci przystąpili do kontroli. W podręcznej torbie u 28-letniego obywatela Ukrainy policjanci ujawnili broń palną oraz magazynek z 6 nabojami z ładunkiem prochowym na gumowe kule. Mężczyzna oświadczył, że pistolet przywiózł z Ukrainy.

W samochodzie w 14 foliowych torebkach policjanci znaleźli także w sumie prawie 5 kilogramów bursztynu, dwie przenośne wagi elektroniczne, kilkadziesiąt kart sim, ponad 14.000 złotych w polskiej i obcej walucie oraz sprzęt elektroniczny.

Mężczyźna nie potrafił wytłumaczyć skąd dokładnie posiadaja broń i kamienie, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a ujawnione przedmioty zabezpieczone.

Współpraca z prokuraturą rejonową Warszawa Śródmieście Północ i zgromadzony w prowadzonym przez nią śledztwie materiał dowodowy pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutu nielegalnego posiadania broni. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.  

28-letni obywatel Ukrainy odpowie także za przestępstwo z kodeksu karnego skarbowego polegające na niezgłoszeniu podczas przekraczania granicy organowi celnemu broni palnej. Z tego samego kodeksu odpowie również za wykroczenie dotyczące tym razem niezgłoszenia organowi celnemu wwożonego bursztynu o wartości celnej ponad 18.000 złotych przez co skarb państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT stracił ponad 4000 złotych.

Za przestępstwo z tego kodeksu grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Za wykroczenie natomiast kara grzywny.

(KSP / mm)

  • broń zabezpieczona przez policjantów
  • nieobrobiony bursztyn
  • obrobiony bursztyn
  • zabezpieczone telefony i sprzęt elektronicznych
  • pieniądze
  • zatrzymany

Film Zatrzymany z bronią palną i blisko 5 kilogramami bursztynu

Opis filmu: Zatrzymany z bronią palną i blisko 5 kilogramami bursztynu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany z bronią palną i blisko 5 kilogramami bursztynu (format flv - rozmiar 4.88 MB)

Powrót na górę strony